کدخبر:1653/910630

30 شهريور 1391

جشن استقبال از دانشجویان جدیدالورود دانشگاه صنعتی اصفهان برگزارشد + گزارش ویدئویی
با حضور معاون وزیر علوم ورئیس سازمان امور دانشجویان وزارت عتف:
جشن استقبال از دانشجویان جدیدالورود دانشگاه صنعتی اصفهان برگزارشد + گزارش ویدئویی
با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات وفناوری جشن استقبال از دانشجویان جدیدالورود دانشگاه صنعتی اصفهان در سال تحصیلی 92-91 برگزار شد.

روز نخست این جشن که امروز و همزمان با دهه کرامت وایام فرخنده ولادت حضرت معصومه(سلام الله علیها) برگزار شد به دانشجویان جدیدالورود دختر این دانشگاه اختصاص داشت.

در این مراسم رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات وفناوری با تأکید بر اهمیت پیشرفت ها وتوانمندی های علمی کشور ونیزکسب عنوان نخست تولید علم درمنطقه پیش از زمان مورد پیش بینی، این دستاوردها را زمینه سازاقتدارکشور بیان کرد.

دکتر محمود ملاباشی با اشاره به برخی مطالب منتشر شده پیرامون کاهش ظرفیت پذیرش دانشجویان دختر در دانشگاه های کشور، میزان دانشجویان دختر پذیرش شده در سال تحصیلی جدید را بیش از 60 درصد عنوان کرد وگفت: تعداد پذیرش دانشجویان دختر در دانشگاه ها نسبت به سال گذشته افزایش یافته که این امرافتخاری برای کشور به شمار می رود.

وی افزود: بر اساس مأموریت های محول شده به دانشگاه های مختلف، امسال در برخی دانشگاه ها تغییراتی در ظرفیت پذیرش دانشجویان بوجود آمده که هرگز به معنای تعدیل پذیرش دانشجویان دخترنیست و تنها جابه جایی در ظرفیت ها را به همراه داشته است.

معاون وزیر علوم، تحقیقات وفناوری به پرداخت ده درصد اعتبار اولیه خدمات دانشجویی به دانشگاه ها علی رغم محدودیت منابع مالی اشاره وتصریح کرد: وام تغذیه دانشجویان بر اساس تشخیص، حتی در طول تمامی سال های تحصیل قابل پرداخت بوده و روند بازپرداخت آن نیز پس از فارغ التحصیلی انجام خواهد شد.

وی دانشگاه صنعتی اصفهان را درزمره چند دانشگاه برتر کشور قلمداد کرد وگفت: این دانشگاه ضمن ایفای نقش مؤثر در پیشرفت علم وفناوری کشور، در نگاه مسئولین وزارت علوم، تحقیقات وفناوری نیزاز جایگاه ویژه ای برخوردار است.

در ادامه این مراسم رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان احراز رتبه نخست تولید علم در منطقه ورتبه 16 جهان برای کشور را حاصل گفتمان جهاد علمی وتوسعه فناوری درکشور طی سال های گذشته دانست وگفت: در اختیار گرفتن رتبه های  برتر علمی ونیز پیشرفت فناوری های مختلف امنیت و اقتدار بالایی برای کشور به همراه داشته است.

دکتر همدانی گلشن با اشاره به فضای رقابتی موجود در جامعه به منظور کسب دانش وارتقای علمی کشور افزود: موفقیت های کنونی در حوزه علم وفناوری حاصل تلاش های اعضای هیأت علمی، دانشجویان وتلاشگران این عرصه در سراسر کشور ونیز هدایت های مقام معظم رهبری و حمایت ها وحضور مردم درصحنه می باشد.

وی با بیان این که دانشگاه های کشور  با دوبال علم وایمان به سمت دانشگاه های تمدن ساز اسلامی پیش خواهند رفت به برخی دستاوردهای علمی، قراردادها وطرح های کلان ملی در حال اجراء در این دانشگاه اشاره کرد وگفت: دانشگاه صنعتی اصفهان در حوزه پژوهش های کاربردی و تبدیل علم به ثروت در زمره چنددانشگاه برتر کشور به شمار می رود.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان در پایان با اشاره به زیرساخت های مطلوب این دانشگاه در بخش های مختلف اظهار امیدواری کرد که دانشجویان جدید دانشگاه صنعتی اصفهان با تلاش فراوان به منظور کسب علم و تحصیل، ضمن ارتقاء بیش از پیش جایگاه کشور در زمره متخصصان متعهد ودغدغه مند قرار گیرند.

 

 

شایان ذکر است جشن استقبال از دانشجویان جدیدالورود دانشگاه صنعتی اصفهان که با برنامه های متنوع فرهنگی، هنری، تفریحی و آموزشی همراه است، فردا وبا حضور دانشجویان جدیدالورود پسر ادامه خواهد یافت.


گزارش تصویری... 

 

گزارش ویدئویی...

دیدگاه شما

این صحبت درستی است که باید

این صحبت درستی است که باید جابه جایی در ظرفیت پذیرش دختران صورت بگیره ولی آیا این رشته هایی که ظرفیت پذیرش دخترها را کم کردن کار کارشناسی شده

You voted 1. Total votes: 634

ديدگاه من

سلام و خسته نباشيد جشن خوبي بود مخصوصا افتتاحيه عالي بود                                    با تشکر از همه ي برگزار کنندگان

You voted 2. Total votes: 711

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
CAPTCHA
برای اطمینان از اینکه شما یک فرد حقیقی هستید و از ورود اسپمرهای خودکار جلوگیری شود.
جای خالی را پر کنید.