کدخبر:1343/910518

18 مرداد 1391

درخشش دانشجویان ریاضی دانشگاه صنعتی اصفهان در مسابقات جهانی بلغارستان
با پایان نوزدهمین دوره مسابقات بین المللی دانشجویی ریاضی:
درخشش دانشجویان ریاضی دانشگاه صنعتی اصفهان در مسابقات جهانی بلغارستان
نوزدهمین دوره مسابقات جهانی ریاضی بلغارستان (2012-IMC) با کسب دو مدال برنزو سه دیپلم افتخار توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان به پایان رسید.

در این مسابقات که از پنجم تا 11 مردادماه سال جاری درکشور بلغارستان برگزار شد دانشجویان ریاضی دانشگاه صنعتی اصفهان آقایان سید علی شتاب بوشهری و محمد اکبری به سرپرستی دکتر رامین جوادی عضو هیأت علمی دانشکده ریاضی این دانشگاه موفق به کسب مدال برنز شدند.

همچنین دیگر دانشجویان ریاضی دانشگاه صنعتی اصفهان آقایان مهران حسینی، سجاد بکرانی وحمیدرضا امینی دیپلم افتخار این دوره از مسابقات را به خود اختصاص دادند.

دانشجوی برتر دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به سطح کیفی بسیار بالای این دوره از مسابقات، ریاضیات عمومی، آنالیز، جبر، جبرخطی وسؤالات ابتکاری را از جمله بخش های رقابتی این مسابقات عنوان کرد.

سید علی شتاب بوشهری افزود: این مسابقات که در این دوره با حضور 316 دانشجو در قالب 71 تیم دانشگاهی از سراسر جهان برگزارشد همه ساله وبا هدف ارزیابی توانمندی دانشجویان کشورهای مختلف در حل مسائل ریاضی برگزار می شود.

شایان ذکراست نوزدهمین دوره مسابقات جهانی ریاضی (2012-IMC) پنجم تا 11 مردادماه در بلغارستان برگزار شد که تیم های دانشجویی دانشگاه های صنعتی اصفهان، صنعتی‌شریف، تهران وفردوسی مشهد نیز در این رقابت ها حضور داشتند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
CAPTCHA
برای اطمینان از اینکه شما یک فرد حقیقی هستید و از ورود اسپمرهای خودکار جلوگیری شود.
جای خالی را پر کنید.