کدخبر:1044/930610

10 شهريور 1393

درخشش مجدد دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان درمسابقات سراسری عملیات حرارتی کشور
با کسب مقام دوم بخش آهنی مسابقات:
درخشش مجدد دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان درمسابقات سراسری عملیات حرارتی کشور
یازدهمین دوره مسابقات عملیات حرارتی دانشجویان کشور با درخشش دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان خاتمه یافت.

عملیات حرارتی عبارت است از اعمال سیکل های حرارتی گرم و سرد که منجر به بهبود خواص مکانیکی قطعه مورد نظرشده و ضمن افزایش سختی، استحکام، مقاومت به سایش، مقاومت به ضربه و دیگر خواص این قطعه، صرفه اقتصادی مطلوبی را برای بخش های تولیدی به همراه خواهد داشت.

دراین دوره از مسابقات که با حضور 136 دانشجو در قالب 40 تیم دانشجویی از دانشگاه های سراسرکشور و در دو بخش آهنی و غیرآهنی برگزار شد تیم "اچ تی تی آی یو تی" دانشگاه صنعتی اصفهان عنوان دوم بخش آهنی را به خود اختصاص داد.

در این بخش یک نمونه به شکل دیسک از جنس فولاد (AISI A2) که یک فولاد ابزار بوده و برای ساخت قالب برش ورق استفاده می‌شود به شرکت‌کنندگان ارایه و دستیابی به دو خاصیت مکانیکی سختی و مقاومت به ضربه بالاتر دنبال گردید.

تیم"اچ تی تی آی یو تی" دانشگاه صنعتی اصفهان متشکل از محمدرضا کریمی، مریم میکلانی و ریحانه نفر و به سرپرستی مهندس مرتضی صفری در این دوره از مسابقات شرکت نمودند.

گفتنی است: یازدهمین دوره مسابقات عملیات حرارتی کشور با هدف آشنایی بیش از پیش دانشجویان با پروژه های علمی و عملی و پیاده سازی آموخته های علمی و نیز تئوری های دانشگاهی بر روی قطعات و نمونه های صنعتی، 4 و 5 شهریور ماه جاری به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار شد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
CAPTCHA
برای اطمینان از اینکه شما یک فرد حقیقی هستید و از ورود اسپمرهای خودکار جلوگیری شود.
جای خالی را پر کنید.