کدخبر:1137/13970219

19 ارديبهشت 1397

با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری:
آئین بزرگداشت چهلمین سال تأسیس دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد+گزارش تلویزیونی
با حضور وزیر علوم، معاون پژوهش وفناوری و رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، استاندار ومدیران ارشد استان، رؤسای دانشگاه ها و نیز رؤسای سابق این دانشگاه، اعضای هیأت علمی و جمعی از نخبگان آیین بزرگداشت چهلمین سال تأسیس دانشگاه صنعتی اصفهان، عصر روزهجدهم اردیبهشت ماه در تالار شیخ بهایی این دانشگاه برگزار شد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این مراسم با تأکید بر این که تبدیل دانش به فناوری و فناوری به توسعه و خلق ثروت، از مهمترین برنامه های دانشگاه های کشور است، گفت: رویکرد دانشگاه ها تبدیل دانش به ثروت است و یکی از وظایف و راهبردهای آموزش عالی کشور حرکت در این مسیر بوده و در سال 97 نیز این رویکرد را با پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه ادامه خواهیم داد.

دکتر منصور غلامی با بیان این که در چهل سال گذشته و بعد از پیروزی انقلاب، دستاوردهای باارزش وگران قدری در حوزه علم و دانش بدست آمده است افزود: باید قدر این دستاوردها را بدانیم و برای گسترش بیش از پیش آن تلاش کنیم.

وی تأکید کرد: تبدیل و انتقال دانش و کاربرد آن در سطح جامعه گامی مهم راستای رشد و اقتدار کشور است و این امید را به همه جامعه می دهیم که پای همه تلاش هایی که برای سرافرازی ایران لازم است، ایستاده ایم و از هیچ کوششی نیز فروگذار نخواهیم کرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان این که جوانان را باید به آینده امیدوارترکنیم، گفت: ما نیاز به حمایت تک تک جوانان کشور داریم و علاوه بر این که نباید اجازه دهیم فضای مسموم و مأیوس کننده ای بین جوانان جامعه گسترش پیدا کند، باید به آنان توجه داشته باشیم و مسیر را درست را به آن ها نشان دهیم.

دانشگاه صنعتی اصفهان جایگاه ویژه ای درکشوردارد

غلامی، تأسیس شهرک علمی تحقیقاتی در اصفهان را حرکتی بنیادین برای رشد علمی و پیشرفت کلان کشور توصیف کرد و افزود: تلاش ما این است که این رویکرد را که در استان اصفهان شکل گرفته است در همه دانشگاه های کشور با همّت استادان و دانشجویان توسعه دهیم.

وی  با اشاره به وجود 43 پارک علم و فناوری و تعداد زیادی مراکز رشد در کشور، گفت: انتقال تجربیات از مراکز موفق می تواند سرعت عمل و تحقق اهداف را بسیار جلو بیندازد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از برگزاری مراسم چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان اقدامی ارزشمند یاد کرد وافزود: دانشگاه صنعتی اصفهان، جایگاه بین المللی خوبی در سطح دانشگاه ها دارد و در بین دانشگاه های صنعتی کشور نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی اصفهان، افرادی مؤثر در کشور هستند

استاندار اصفهان نیز در این مراسم با پوچ خواندن فضاسازی غرب در خصوص خروج آمریکا از برجام گفت: ملت ایران نشان داده در برابر تهدیدها ترسی ندارد.

دکتر محسن مهرعلیزاده با بیان این که همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و برتری ندای حق‌طلبی مردم ایران علیه ظلم، شاهد چهلمین سالگرد تأسیس یک مرکز علمی موفق هستیم، گفت: دانشگاه صنعتی اصفهان افتخارات و توفیقات علمی زیادی کسب کرده است.

وی با اشاره به تحمیل جنگ تحمیلی و تخریب بخش عمده زیرساخت‌های کشور توسط دشمنان و شرایط ویژه اوایل انقلاب اسلامی، بیان کرد: هنوز هم با مشکلات و مزاحمت‌های دشمنان رو به رو هستیم چرا که آزادی مردم ایران و استقلال کشورمان را برنمی‌تابند، دشمنان نمی‌خواهد ایران از مرزهای جغرافیایی، فکری، عقیدتی و علمی خود دفاع کند.

استاندار اصفهان با بیان این که در چهل سال گذشته انقلاب اسلامی در عین همه مشکلات شاهد روزهای پرافتخاری بوده ایم، افزود: طی چهار دهه گذشته افرادی از دانشگاه صنعتی اصفهان فارغ‌التحصیل شدند که تبدیل به افرادی تأثیرگذار در کشور شدند.

مهرعلیزاده با تأکید بر این که کسانی که در این دانشگاه تحصیل کرده اند تبدیل به کارآفرینان برتر کشور شده اند، گفت: خوشبختانه امروزه شاهد حضور افراد پرتوان علمی در حوزه ارتباط صنعت و علم در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان هستیم.  

وی با بیان این که دانشگاه صنعتی اصفهان امروز در اوج تکامل خود در حال حرکت است، خاطرنشان کرد: امروز چاه‌های نفتی که هر لحظه مورد طمع دیگران است و به خاطر آن جنگ‌های مختلف راه می‌افتد، سرمایه کشور نیست بلکه پشتکار مردم ایران و پشتوانه علمی جوانان، سرمایه کشورمان محسوب می‌شود.

مهرعلیزاده با اشاره به سرمایه‌گذاری دشمن از ابتدای انقلاب برای عدم پیشرفت ایران، تأکید کرد: کشوری مانند ایران به پای فناوری که مفید است و به آن نیاز دارد ایستاده و در برابر همه تحریم‌ها ایستادگی داشته است و مردم ایران همیشه نشان داده‌اند نسبت به تهدیدها ترسی به دل راه نمی‌دهند.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در این آئین اظهار کرد: ردپای عدد ۴۰ در فرهنگ دیرینه ایرانی و اسلامی بسیار آشکار است و بدیهی‌ترین جانمایه آن پختگی و کمال است. ۴۰ سالگی انسان دل آگاه را به اندیشه بیشتر در کار خود وا می‌دارد و متعاقب آن می‌کوشد تا بر آرامش جان بیفزاید.

جایگاه رفیع آموزش عالی کشور و دانشگاه صنعتی اصفهان پس از پیروزی انقلاب اسلامی

دکتر سید محمود مدرس هاشمی ادامه داد: امروز دانشگاه صنعتی اصفهان چهلمین سال تأسیس خود را پشت سر می‌گذارد. آموزش عالی پس از پیروزی انقلاب به جایگاه رفیعی در حوزه علم و فناوری رسیده و این دانشگاه نیز از آن بی‌بهره نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: کشور به لحاظ علمی در رتبه شانزدهم جهان و رتبه نخست منطقه و جهان اسلام ایستاده است و شماری از دانشگاه‌های کشور از جمله دانشگاه صنعتی اصفهان در رتبه بندی‌های معتبر بین‌المللی همواره جایگاه خوبی داشته‌اند.

مدرس هاشمی تأکید کرد: پایه‌ریزی مناسب بنیان‌گذاران، تربیت و آموزش کیفی نیروی انسانی در حوزه‌های مختلف، رشد چشمگیر دستاوردهای پژوهشی مکتوب، سرآمدی در چاپ مقالات در نشریات برتر، دستیابی به فناوری‌های مهمی همچون فناوری‌های زیردریا، رادار، امنیت مخابرات، ابررایانه و الکترونیک هوانوردی، افزایش عقد قرارداد با صنعت و ورود به طرح‌های بزرگ و هدفمند و ... از دستاوردهای این دانشگاه در طول مدت فعالیت است.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان ادامه داد: تأسیس نخستین و بزرگ‌ترین پارک علمی و فناوری کشور و اجرای طرح مهارت‌آموزی دانشجویان، ارتباطات بین‌المللی گسترده، توجه به ابعاد مختلف رشد شخصیتی دانشجویان، برگزیده شدن به عنوان دانشگاه برتر در فعالیت‌های زیست محیطی، تنها بخشی از موفقیت‌های این دانشگاه است.

وی با تبریک چهلمین سال تأسیس دانشگاه صنعتی اصفهان، اظهار کرد: امیدوارم با همت و تلاش دانشگاهیان و حمایت مسوولان این دانشگاه در دهه پنجم فعالیت خود، به قله‌های رفیع‌تری از دانش و علم برسد و نقش برجسته خود را در تحقق سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ عملی کند.

در ادامه این مراسم، از رؤسای سابق این دانشگاه از بدو تأسیس تاکنون،  16 استاد نمونه کشور و 5 پژوهشگر برتر کشور ادوار مختلف دانشگاه صنعتی اصفهان، 6 دانش آموخته ممتاز مؤثر در مدیریت، صنعت و اقتصاد کشور، 2 خیّر حامی این دانشگاه ، 4 مدیر و کارمند نمونه و 6 همکار صنعتی برگزیده دانشگاه صنعتی اصفهان تجلیل شد.

گرامیداشت یاد و خاطره 144 شهید والامقام دانشگاه صنعتی اصفهان و تجلیل از خانواده شهید والامقام حمید مسیحی از دانشجویان شهید این دانشگاه، از دیگر بخش های ویژه این مراسم بود.

گفتنی است:آیین بزرگداشت چهلمین سال تأسیس دانشگاه صنعتی اصفهان، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، رییس سازمان دانشجویان این وزارتخانه، استاندار ومدیران ارشد استان، رؤسای دانشگاه ها و نیز روسای سابق این دانشگاه، اعضای هیأت علمی و جمعی از نخبگان و دیگر مسئولان کشوری و استانی عصر روزهجدهم اردیبهشت ماه در تالار شیخ بهایی این دانشگاه برگزار شد.

اسامی تجلیل شوندگان در آیین بزرگداشت چهلمین سال تأسیس دانشگاه صنعتی اصفهان

گزارش تلویزیونی

گزارش تصویری

فایل ها

Filtered HTML

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
CAPTCHA
برای اطمینان از اینکه شما یک فرد حقیقی هستید و از ورود اسپمرهای خودکار جلوگیری شود.
جای خالی را پر کنید.