کدخبر:0957/13980526

26 مرداد 1398

با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد ریال:
دانشگاهیان دانشگاه صنعتی اصفهان مدرسه شهيد كاظمي پلدختر را بازسازی می کنند
پس از سیل کمک های مردمی استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان به هموطنان سیل زده، این بار دانشگاهیان این دانشگاه مدرسه 12 کلاسه ای را با هزینه بالغ بر 4 میلیارد ریال در پلدختر بازسازی می کنند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه صنعتي اصفهان، پس از حادثه سيل فروردین ماه سال جاري در مناطق مختلف کشور، دانشگاهيان دانشگاه صنعتي اصفهان در نخستین روزهای کاری سال جاری و در حركتي خود جوش اقدام به جمع آوري كمك هاي مردمی به منظور یاری رسانی به هموطنان سیل زده نمودند.

این کمک ها در قالب ستاد متمرکز همياري و كمك به هموطنان سیل زده در دانشگاه صنعتی اصفهان ساماندهی و با ایجاد موکب خدمت رسانی این دانشگاه در شهرستان معمولان استان لرستان، در چند مرحله اقلام غیرنقدی متعددی شامل حدود 7 تن برنج، 5 هزار قرص نان، 12 تن آرد، 60 حلب روغن، 200 كيلوگوشت گرم، 250 كيلو رب گوجه فرنگي، قریب به 3 هزار متر مربع موكت، 10 تخته فرش 12 متري، 500 تخته پتو و حدود 12 هزاركيك و آبميوه به مناطق سیل زده ارسال گردید.

در ادامه این حرکت خودجوش، دانشگاه صنعتی اصفهان ضمن اعزام دو دستگاه ماشین آلات سنگین متعلق به این دانشگاه شامل یک دستگاه کامیون ولوو 10 تن و نیز یک دستگاه لودر به منظور تسهیل امدادرسانی به هموطنان عزیز سیل زده، با تسهیل فرآیند اداری برای کارکنان متقاضی خدمت در این مناطق مبنی برعدم نیاز به اخذ مرخصی توسط آنان، گروه های جهادی متعددی را برای خدمت رسانی به این مناطق اعزام نمود.

با ادامه عزیمت گروه های جهادی با حضور چشمگیر دانشجویان و نیز کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان، این گروه ها در بخش های مختلف تخصصی شامل خدماتی و عمرانی و نیز انجام فعالیت های آموزشی برای دانش آموزان بازمانده از تحصیل، خدمت رسانی نمودند.

در بخش کمک های نقدی نیز تعداد قابل توجهی از اعضای هیئت علمی و کارکنان این دانشگاه یک تا چند روز از حقوق خود را به منظور کمک به هموطنان عزیز سیل زده اعطاء نمودند که با تجمیع این کمک ها و نیز دیگر دیگر هدایای نقدی جمع آوری شده توسط گروه های خودجوش دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان، ده ها میلیون میلیون ریال کمک های نقدی به هموطنان سیل زده اعطاء گردید.

اینک و با عنایت به تخريب بيش از یک هزار و 400 مدرسه در سیل های ماه های اخیر در کشور، دانشگاه صنعتي اصفهان در راستاي رسالت علمی و آموزشی خود و نیز به منظور یاری رسانی به دانش آموزان مناطق سیل زده، بازسازی و تجهیز کامل مدرسه 12 کلاسه شهید کاظمی شهرستان پلدختر را به همت دانشگاهیان این دانشگاه در دستور کار قرار داده است.

پس از برآورد 4 میلیارد ریالی هزینه بازسازی این مدرسه، با اعلام فراخوان كمك برای این پروژه، در آغاز کار مبلغی بالغ بر یک میلیارد ریال توسط دانشگاهیان دانشگاه صنعتی اصفهان اعطاء و این حرکت فرهنگی آموزشی به يك پويش عمومي با عنوان (ميم مثل مدرسه) در اصفهان مبدل شد.

اکنون دانشگاه صنعتی اصفهان پرچم دار این حرکت ارزشمند است و برای به ثمر رساند این پروژه و تحویل مدرسه در آغاز سال تحصیلی به دانش آموزان عزیز پلدختری، ضمن انجام عملیات عمرانی به صورت فشرده، تيم هاي عملياتي در قالب گروه هاي جهادي بطور هفتگی از این دانشگاه صنعتی اصفهان به شهرستان پلدختر اعزام مي نماید.

دانشگاهیان و عموم مردم نوع دوست و مهربان به منظور یاری رسانی در تکمیل این پروژه ارزشمند فرهنگی آموزشی می توانند به صفحه اختصاصی اینستاگرام iut.news   مراجعه و یا با شماره تلفن 03133913958 تماس حاصل نمایند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
CAPTCHA
برای اطمینان از اینکه شما یک فرد حقیقی هستید و از ورود اسپمرهای خودکار جلوگیری شود.
جای خالی را پر کنید.